آفر تخصصی تور


» تشدید بیماری ها در فصل پاییز

تشدید بیماری ها در فصل پاییز

چه بیماری هایی در پاییز تشدید می شوند!؟


بیماری هایی که در پاییز فراگیر میشوند به دلیل ، کاهش ناگهانی دمای هوا، آلودگی هوا، ساعات طولانی که ما در محیط های بسته میگذرانیم (مانند استفاده از وسایل نقلیه عمومی ) و... رخ میدهند .


راه های مقابله با بیماری ها در پاییز


هر ساله با پایان یافتن ماه های تابستان با هوای گرم خداحافظی می کنیم و متاسفانه به بیماری هایی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی سلام می کنیم. از جمله علائم و بیماری های فراگیر در این فصل میتوان به سرفه، آبریزش بینی، اسهال و برونشیت اشاره کرد.این بیماری هایی که در پاییز به سراغ ما می آیند ، همانطور که در بالا اشاره کردیم به دلیل کاهش ناگهانی دمای هوا، آلودگی هوا، ساعات طولانی که ما در محیط های بسته میکذرانیم (مانند استفاده از وسایل نقلیه عمومی ) و... رخ میدهند و نمی توانیم از شر ویروس ها به این راحتی ها در امان بمانیم . دگرگونی طبیعت در فصل پاییز ، به ویژه ساکنان شهرهای بزرگ را تحت تأثیر قرار می دهد، این در حالی است که باز شدن مدارس و فضاهای سرپوشیده فرصتی را برای انتقال آسان میکروب ها ایجاد می کند. بسیاری از مردم این روزها در تلاش برای مبارزه با آنفولانزا، سرفه، اسهال، برونشیت و آسم آلرژیک هستند. در این مقاله راجع به بیماری هایی است که در پاییز شایع هستند و هشدارهایی راجع به این بیماری ها صحبت خواهیم کرد.


داستان کوتاه شادی مطلب مرتبط داستان کوتاه شادی

بیماری انسداد ریوی مزمن و تشدی آسم


افراد مبتلا به بیماری انسداد مزمن ریه (COPD)، مبتلایان به آسم، دیابت، و کسانی که برای سرطان شیمی درمانی می شوند، بیشتر مستعد ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی هستند. در این افراد، عفونت ها به راحتی می توانند به عفونت های جدی تر دستگاه تنفسی تحتانی مانند برونشیت و ذات الریه تبدیل شوند. حملات آسم و COPD ممکن است رخ دهد. به همین دلیل، دریافت واکسن آنفولانزا در پاییز و دریافت واکسن ذات الریه در دوره های خاص برای کسانی که بیماری های مزمن دارند بسیار مهم است.


توجه به کولر گازی در مراکز خرید


با اثر ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن در پاییز، عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی (سرماخوردگی، آنفولانزا، فارنژیت، ورم لوزه، سینوزیت) که توسط بزاق دهان منتقل می شوند، بیشتر می شود. هوای خشک، بخاری های بیش از حد گرم شده و سیستم های تهویه مطبوع در مراکز خرید نیز به سد محافظ مخاطی در دستگاه تنفسی ما آسیب می زند و ما را مستعد ابتلا به عفونت ها می کند. با پوشیدن لباس مناسب با دمای هوا، قرار نگرفتن در معرض باد و باران، مصرف کافی سبزیجات و میوه‌های فصلی، نوشیدن آب فراوان، شستن مکرر دست‌ها با صابون و باز کردن پنجره‌ها در محل های بسته، می‌توان در برابر بیماری‌های دستگاه تنفسی فوقانی در امان ماند.


از ورزش غافل نشوید


مطالعات نشان داده است که برخی از بیماری های مربوط به دستگاه گوارش مانند ورم معده، زخم معده، خونریزی دستگاه گوارش و سندرم روده تحریک پذیر در فصول انتقال به ویژه در بهار و پاییز افزایش می یابد. عواملی مانند تغییر در عادات غذایی، زمان خواب، افزایش استرس و مسئولیت ها در طول روز منجر به برخی تغییرات و استرس در بدن ما می شود. اگر بدن در طول این فرآیند با این تغییرات سازگار نشود، مشکلات مربوط به دستگاه گوارش افزایش می یابد. به همین دلیل، مهم است که تا حد امکان از خواب زیاد، ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل غافل نشویم.


با خانه نشینی خود را دچار افسردگی نکنید


در این فصل وقتی زمانی را که باید در طبیعت ، دل کوه ، جنگل ، کنار دریا ، در پیکنیک و کنار خانواده و دوستان سپری کنید با تماشای بی حد و مرز تلویزیون جایگزین میکنید احتمال ابتلا به افسردگی پاییزی را در خود افزایش. ما باید برای جلوگیری از افسردگی در پاییز نسبت به زیبایی طبیعت بی تفاوت نباشیم، از گذراندن وقت بیرون از خانه ، پیاده روی در تعطیلات آخر هفته ، استشمام بوی خاک باران زده و... غافل نشویم. به همین دلیل بسیار مهم است که به جای رفتن به مراکز خرید در روزهای آخر هفته در مکان هایی باشیم که شاهد این تغییرات طبیعت باشیم و تا حد امکان از نور روز بهره مند شویم .


همچنین فراموش نکنید که از تغذیه منظم، ورزش و خواب غافل نشوید.

ارم بلاگ


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   تهران وکیل   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) مشاهده