آفر تخصصی تور


» خونریزی لانه گزینی چیست؟

خونریزی لانه گزینی چیست؟

خونریزی لانه گزینی


عموما خونریزی لانه گزینی با خونریزی قاعدگی اشتباه گرفته می شود، اما این دو نوع از خونریزی در بانوان با یکدیگر کاملا متفاوت هستند.

اگر در ذهن شما این سوال ایجاد شد که ، پس خونریزی لانه گزینی چیست؟ بهتر است ادامه این مقاله را دنبال کنید تا پاسخ سوال خود را دریابید.


خونریزی لانه گزینی چیست؟


زنان هر ماه خونریزی فیزیولوژیکی قاعدگی را تجربه می کنند. برخی از خونریزی ها خارج از خونریزی قاعدگی معمولی که توسط زنان تجربه می شود ایجاد می شود. یکی از آنها خونریزی لانه گزینی است. خونریزی لانه گزینی که یکی از علائم اولیه بارداری در نظر گرفته می شود، درست قبل از چرخه قاعدگی رخ می دهد. این خونریزی که حاملگی را تایید می کند به عنوان خونریزی لانه گزینی نیز شناخته می شود.

نوشیدن قهوه از چه بیماری هایی جلوگیری می کند؟ مطلب مرتبط نوشیدن قهوه از چه بیماری هایی جلوگیری می کند؟


در واقع بارداری به صورت زیر اتفاق می افتد: 


فرآیند لانه گزینی با لقاح آغاز می شود. زمانی که اسپرم تخمک را بارور می کند، جنین تشکیل می شود. این جنین از طریق لوله فالوپ به رحم می رود و مجموعه ای از سلول ها را تولید می کند که بعداً اندام های جنین به وسیله آنها رشد می کنند. وقتی این سلول ها به رحم می رسند سعی می کنند به دیواره داخلی رحم بچسبند. این چسبندگی در رحم لانه گزینی نامیده می شود. با تکمیل این فرآیند، پروسه بارداری 9 ماهه آغاز می شود.


چه زمانی خونریزی لانه گزینی رخ می دهد؟


ممکن است یک سوال در ذهن شما ایجاد شود که چه زمانی این خونریزی رخ میدهد . لانه گزینی معمولاً 1-2 هفته پس از لقاح اتفاق می افتد. خونریزی لانه گزینی زمانی اتفاق می افتد که تخمک بارور شده سعی می کند به دیواره رحم بچسبد. خونریزی لانه گزینی در زنان باردار به عنوان لکه بینی در دوران بارداری نیز شناخته می شود.


چند روز قبل از قاعدگی خونریزی لانه گزینی اتفاق می افتد؟


خونریزی لانه گزینی حدود 1 هفته پس از تخمک گذاری و چند روز قبل از قاعدگی اتفاق می افتد. با این حال، خونریزی لانه گزینی در هر زنی دیده نمی شود. در واقع، طبق مطالعات، خونریزی لانه گزینی در 15 تا 25 درصد از زنان در سنین باروری رخ می دهد.


علائم خونریزی لانه گزینی


از آنجایی که خونریزی لانه گزینی را می توان با خونریزی قاعدگی اشتباه گرفت، باید به برخی از علائم متمایز خونریزی لانه گزینی توجه شود. علائم خونریزی لانه گزینی عبارتند از:


خونریزی زودرس : 


خونریزی لانه گزینی معمولاً چند روز قبل از چرخه قاعدگی اتفاق می افتد، اما برخی افراد این دو نوع خونریزی را با هم اشتباه می گیرند. اما بهتر است که بدانید که خونریزی زود هنگام میتواند نشان دهنده خونریزی لانه گزینی باشد.


ترشحات رنگی : 


خونریزی لانه گزینی به صورت ترشحات صورتی رنگ و یا خیلی سیاه رخ میدهد.


خونریزی بسیار کم : 


خونریزی لانه گزینی سبک است. کسانی که خونریزی لانه گزینی را تجربه می کنند ممکن است برای چند ساعت لکه بینی یا مقداری ترشح مشاهده کنند.


آیا خونریزی لانه گزینی دردناک است؟


با توجه به اینکه خونریزی لانه گزینی ، با خونریزی کمی همراه است بدون شک مانند درد قاعدگی که هر ماه دیده می شود نخواهد بود.خونریزی لانه گزینی می تواند گرفتگی های خفیف و موقتی ایجاد کند، اگرچه هر خانمی به آن مبتلا نمیشود. این گرفتگی ها می توانند شبیه دردهای قاعدگی باشند. لکه بینی قبل از قاعدگی را می توان اولین نشانه بارداری در نظر گرفت.


سایر علائم اولیه بارداری مرتبط با خونریزی لانه گزینی عبارتند از:


خستگی

سرگیجه

سردرد

نوسان خلقی

تهوع و استفراغ

یبوست

سینه های حساس و متورم

حساسیت بویایی

چرا B کمپلکس در دوران بارداری مهم است؟ مطلب مرتبط چرا B کمپلکس در دوران بارداری مهم است؟

افزایش یا از دست دادن اشتها

افزایش دمای بدن

این علائم در هر زن باردار دیده نمی شود. برخی از زنان ممکن است تنها یک علامت، یا فقط لکه بینی را تجربه کنند.


خونریزی لانه گزینی چگونه اتفاق می افتد؟


"همانطور که گفته شد ، خونریزی لانه گزینی زمانی اتفاق می افتد که جنین سعی می کند به دیواره رحم بچسبد. خونریزی لانه گزینی بسیار سبک است. زنانی که اولین بارداری خود را تجربه می کنند، بیشتر در معرض خونریزی لانه گزینی هستند. در برخی موارد، خونریزی لانه گزینی ممکن است با گرفتگی شکم، نفخ و تغییرات در ترشحات دستگاه تناسلی همراه باشد. اگر مشکوک به بارداری هستید، می توانید بعد از خونریزی لانه گزینی آزمایش بارداری انجام دهید.


هنگام خونریزی لانه گزینی چه باید کرد؟


از آنجایی که خونریزی لانه گزینی نشانه بارداری است، بهتر است اولین اقدام شما انجام تست بارداری باشد. در خونریزی لانه گزینی نیازی به مداخله پزشکی نیست. زیرا این خونریزی معمولا خطرناک نیست. خونریزی لانه گزینی در واقع نشانه این است که جنین می تواند به دیواره رحم بچسبد و شروع به رشد کند.


خونریزی لانه گزینی چند روز طول می کشد؟


خونریزی لانه گزینی پس از چند ساعت یا چند روز (1-2 روز) بدون درمان متوقف می شود. خونریزی شدید نشانه قاعدگی است یا ممکن است نشان دهنده یک عارضه مرتبط با بارداری باشد. استفاده از تامپون در این فرآیند مناسب تلقی نمی شود. 


‌همانطور که گفته شد این خونریزی ممکن است با خونریزی قاعدگی اشتباه گرفته شود اما بین این دو تفاوت هایی وجود دارد و سرنخ هایی برای درک این تفاوت ها نیز موجود است. در این مرحله، رنگ خون می تواند تعیین کننده باشد هانطور که میدانید خونریزی خیلی روشن و یا خیلی تیره نمیتواند نشانه قاعدگی باشد.


میزان خونریزی لانه گزینی نیز ممکن است متمایز با خونریزی قاعدگی باشد باشد. در خونریزی لانه گزینی که معمولاً بسیار خفیف است، لکه بینی ممکن است تجربه شود که می تواند چندین ساعت تا چندین روز طول بکشد. همچنین ممکن است فقط یک لکه خون یا ترشحات صورتی یا قهوه ای وجود داشته باشد. خونریزی قاعدگی یک خونریزی قرمز رنگ است که 3 تا 8 روز طول می کشد. در این دوره خونریزی وجود دارد که از خفیف به شدید افزایش می یابد و سپس کاهش می یابد و متوقف می شود. فرد متوجه جریان خون در خونریزی قاعدگی میشود، اما خونریزی لانه گزینی آنقدر واضح نیست که فرد متوجه آن شود. خونریزی قاعدگی شدید است و این خونریزی ها در برخی از زنان به صورت لخته ظاهر می شود. از آنجایی که خونریزی لانه گزینی آنچنان شدید نیست، لخته شدن آن دیده نمی شود.


اگر مشکوک به بارداری هستید، می توانید آخرین رابطه خود را در نظر بگیرید. اگر بیش از یک ماه از این رابطه گذشته باشد، احتمال خونریزی لانه گزینی کم است. بهترین راه برای انجام این کار انجام تست بارداری است. پس چند روز بعد از خونریزی لانه گزینی آزمایش انجام می شود؟ انجام تست های بارداری حداقل 5-6 روز پس از توقف خونریزی لانه گزینی نتیجه دقیق تری به شما ارائه میدهند.


علائم اولیه بارداری همچنین می تواند در درک تفاوت بین خونریزی قاعدگی و خونریزی لانه گزینی مفید باشد. تهوع صبحگاهی و حساسیت بویایی دو مورد از شایع ترین این علائم هستند. تهوع ممکن است ابتدا در برابر عطرهای با بوی تند، سیر، حیوانات خانگی و گوشت ایجاد شود.

درد قاعدگی همچنین می تواند در تمایز بین خونریزی قاعدگی و خونریزی لانه گزینی مفید باشد.


برای زنانی که در دوران قاعدگی دچار درد سینه نمی‌شوند، حساسیت در سینه‌ها می‌تواند نشانه بارداری در نظر گرفته شود. تغییر در خلق و خو و تمایل به خوردن بیش از حد را نمی توان به عنوان یک ویژگی متمایز به عنوان خونریزی لانه گزینی ناشی از بارداری در نظر گرفت، زیرا این علائم در دوره های قاعدگی نیز دیده می شود.


خونریزی خفیف در دوران بارداری طبیعی است. اما با این حال اگر در دوران بارداری خونریزی خفیف یا شدید دارید، حتما باید به پزشک مراجعه کنید. ممکن است خونریزی ناشی از معاینه معمول، پولیپ دهانه رحم، مقاربت یا عفونت واژن باشد. با این حال، نکته قابل توجه نوع و مدت خونریزی است. اگر خونریزی کم باشد، اصولا خطری مادر و جنین را تهدید نمیکند و به سرعت خونریزی قطع میشود . خونریزی شدیدتر نیاز به مراقبت پزشکی دارد. در مواردی مانند دردهای قاعدگی، لخته شدن خون، خونریزی زیاد حتما باید به اورژانس مراجعه کرد. این نوع خونریزی را می توان در حاملگی مولار، حاملگی خارج از رحم و سقط جنین تجربه کرد. تفاوت بین سقط جنین و خونریزی قاعدگی را می توان از حجم خونریزی نیز فهمید. خونریزی شدید و دردناک در دوران بارداری می تواند یک سقط جنین باشد. خونریزی شدید در دوران بارداری در موارد پولیپ و فیبروم نیز دیده می شود.


امیدواریم مقاله فوق به شما اطلاعاتی که در رابطه با خونریزی لانه گزینی میخواستید را فراهم کرده باشد. با این حال بهتر است به محض مشاهده هر نوع علامت مرتبط با بیماری به پزشک متخصص مراجعه کنید.


ارم بلاگ

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   تهران وکیل   |   گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) مشاهده