بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» خالکوبی موقت (تتو موقت) چیست و چه خطراتی دارد؟

خالکوبی موقت (تتو موقت) چیست و چه خطراتی دارد؟

آیا تتوی موقت بی ضرر است؟


خالکوبی های موقت که امروزه بشدت ترند شده اند راه حل ساده برای افرادی هستند که علاقه به کشیدن انواع طرح روی بدن خود به صورت موقت هستند. برای انجام این کار راه های مختلفی وجود دارد.


برخلاف خالکوبی های دائمی، خالکوبی های موقت شامل استفاده از سوزن یا ایجاد زخم نمی شوند و بیشتر سطحی هستند. بنابراین، ممکن است فکر کنید که آنها هیچ خطر یا عوارض جانبی ندارند. اما در واقع اینطور نیست. بیایید نگاه دقیق تری به این موضوع بیندازیم.


تفاوت خالکوبی های موقت و دائمی


معنی اعداد فرشته در عشق و شعله دوقلو مطلب مرتبط معنی اعداد فرشته در عشق و شعله دوقلو

خالکوبی های موقت طرح های تزئینی هستند که با استفاده از انواع جوهر روی پوست حک می شوند. اگرچه می توانند به اندازه ی تتو دائمی رنگارنگ و چشم نواز باشند، اما فقط به سطحی ترین لایه پوست نفوذ می کنند و ماندگاری آنها بین چند روز تا چند هفته است. این نوع خالکوبی با نوعی که با سوزن انجام می شود، متفاوت است، در تتو دائم جوهر به لایه های عمیق تر پوست تزریق می شود تا طرح برای همیشه روی پوست ثابت بماند.


تفاوت اصلی بین سایر اشکال خالکوبی به شرح زیر است:


به طور کلی، کل فرآیند انجام خالکوبی موقت آسان تر، سریع تر و بی درد تر از خالکوبی دائم است.


تتو موقت به اندازه تتوی دائمی نیاز به مراقبت های بعد از تتو ندارد.


این یک مزیت است که خالکوبی های موقت روی پوست باقی نمی مانند و برای پاک کردن آنها نیازی به روی آوردن به روش های تهاجمی نیست.


علاوه بر این، می توانید از تتوی موقت به عنوان یک تست استفاده کرده و طرح دلخواه خود را روی قسمت مورد نظر خود تتو کرده و در صورت رضایت آنرا به تتو دائمی تبدیل کنید.


برای خالکوبی های موقت نیازی به مراجعه به یک تتو آرتیست نیست. حتی می توانید این کار را به تنهایی در خانه انجام دهید.


و در آخر ، انجام خالکوبی دائمی به طور کلی بسیار گران تر از خالکوبی موقت است، چه در تهیه وسایل مورد نیاز اولیه و چه در مراقبت های بعد از انجام تتو.


انواع مختلف خالکوبی موقت


بسته به مواد مورد استفاده، انواع مختلفی از خالکوبی های موقت وجود دارد. ابتدا اجازه دهید در مورد تتو های موقت آماده صحبت کنیم. این مدل تتو شامل طرح های آماده ای است که شما فقط باید کمی آنرا مرطوب کنید و روی پوست خود چسبانده و کمی ماساژ داده و سپس آنرا از پوست جدا کنید.


مورد دوم خالکوبی موقتی که با جوهر طبیعی روی پوست ایجاد میشود ‌.برای انجام چنین خالکوبی هایی، می توانید شابلون هایی با نقوش مختلف خریداری کنید.


و در نهایت تتو موقت با حنای سیاه و قلمو که امروزه بسیار ترند شده و مورد پسند عموم میباشد.


در انجام خالکوبی موقت به چه نکاتی باید توجه کرد؟


همیشه و در هر حال توصیه می شود برلی انجام یک کار تخصصی به متخصص آن کار مراجعه کنید. او می داند که چگونه با ارائه طرح های متنوع و مشاوره صحیح برای ، بهترین کار را برای شما انجام دهد. با این حال، اگر می خواهید یک خال کوبی موقت در خانه انجام دهید، می توانید پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید:


اولین چیز این است که منطقه ای را انتخاب کنید که دسترسی به آن راحت تر است. اگر می خواهید این کار را روی پشت خود انجام دهید، قطعا شما به کمک فرد دیگری نیاز خواهید داشت.


به یاد داشته باشید که بهتر است جوهر طبیعی خریداری کنید.


ابتدا کمی از موادی که برای انجام این کار تهیه کرده اید را روی ناحیه کوچکی از پوست بمالید تا مطمئن شوید که واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند.


در مرحله بعد، باید محل مورد نظر را کاملاً تمیز کرده و خشک کنید تا پوست جوهر را به خودش بگیرد. اصلاح منطقه مورد نظر و حتی استفاده از لایه بردار نیز توصیه می شود.


الگوی طرحی را که انتخاب کرده اید روی پوست بچسبانید و با قلمو شروع به کشیدن طرح مورد نظر کنید.


رنگ های رنگین کمان: معانی، ترتیب و نمادهای آنها مطلب مرتبط رنگ های رنگین کمان: معانی، ترتیب و نمادهای آنها

سعی کنید بیشتر از حد لازم جوهر نزنید.


اگر می خواهید خالکوبی کمی طولانی تر بماند، از

شستن آن با صابون های قوی خودداری کنید.


همچنین برای محافظت از آن می توانید از وازلین استفاده کنید.


خطرات و عوارض خالکوبی موقت


در حالی که عدم استفاده از سوزن احتمال عفونت را کاهش می دهد،با این حال خالکوبی های موقت بدون خطر نیستند، زیرا می توانند باعث واکنش های آلرژیک و سایر مشکلات پوستی شوند. این امر حتی در مورد تتو های موقتی که به شکل برچسب در بین کودکان بسیار محبوب هستند نیز اتفاق می افتد.


طبق مطالعات این برچسب ها ممکن است بر عملکرد سد محافظ اپیدرم تأثیر بگذارند.


از سوی دیگر هشدارهایی نیز در مورد خطرات حنا سیاه برای تاتو های موقت داده شد. این ماده طبیعی، حاوی مقادیر بالایی پارافنیلن دیامین است، ماده ای که توسط شورای بهداشت اتحادیه اروپا ممنوع شده است.

علاوه بر این، حنا سیاه می تواند باعث واکنش های آلرژیک جدی پوستی و حساسیت دائمی شود.


با این حال، همه اینها می تواند با جوهرهای دیگری که حاوی مواد مضر (فلزات سنگین و آمین) هستند نیز اتفاق بیفتد. اثرات مشاهده شده عبارتند از:


خارش

تورم

قرمزی

دپیگمانتاسیون (تیرگی پوست)


برخی از اقدامات احتیاطی که باید در نظر داشته باشید


خالکوبی موقت یا دائمی عاری از عوارض نیستند. بنابراین، قبل، حین و بعد از خالکوبی باید اقدامات احتیاطی انجام شود.


به طور کلی، مهم است که به یاد داشته باشید که پوست نوزادان و کودکان مانند پوست بزرگسالان نیست و ممکن است حساسیت بیشتری داشته باشد.


از طرف دیگر، قبل از انجام هر خالکوبی باید از خطرات احتمالی آن مطلع شوید و مهمتر از همه، بدانید که آیا به حنا یا انواع جوهر حساسیت دارید یا خیر. ترجیحاً باید محصولاتی مانند حنای طبیعی یا جوهرهایی را انتخاب کنید که حاوی مواد شیمیایی و سمی نیستند.


همچنین اگر در منزل این کار را انجام نمی دهید، به مکانی با شرایط بهداشتی مناسب بروید.


ارم بلاگ

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   تهران وکیل   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) مشاهده