آفر تخصصی تور

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» علت سردردهای مکرر

علت سردردهای مکرر

سردردهای مکرر و انواع آن


وقتی سردردهای مداوم دارید، باید توجه داشته باشید تا از تبدیل شدن آن به میگرن که زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، جلوگیری کنید.


اخیرا سردردهای مداوم ، یکی از مشکلاتی هستند که بسیاری از افراد به دنبال کمک های پزشکی برای آن میگردند. گاهی اوقات سردرد بسیار مکرر و شدید رخ می دهد. این ممکن است باعث نگرانی شما شود.


در بیشتر موارد، سردرد ممکن است با شرایط زیر مرتبط باشد:

درمان های خانگی یبوست مطلب مرتبط درمان های خانگی یبوست


فشار خون

سرماخوردگی

کم آبی بدن


این درد بسته به اینکه در کدام ناحیه از سر دیده می شود، می توانند خفیف، حاد یا شدید باشند. برخی از بیماران آن را به عنوان فشاری توصیف می کنند که فقط در ناحیه خاصی از سر آنها ایجاد می شود که باعث ناراحتی تقریبا غیرقابل تحمل می شود.


با این حال، بیشتر سردردها علامتی از شرایط خاصی نیستند که باید هشدار دهنده یا اورژانسی در نظر بگیرید.


علل احتمالی سردرد


۱.سردرد تنشی


این وضعیت یکی از شایع ترین علل سردرد و یکی از شایع ترین علل معاینات عصبی است که با احساس ضربه در شقیقه ها یا اطراف چشم شروع می شود و همین امر باعث ایجاد تنش در گردن و صورت می شود. همچنیندر عین حال باعث ایجاد حساسیت مفرط در پوست نیز سر می شود.


میگرن های تنشی زمانی رخ می دهند که خستگی و استرس انباشته شده در طول روز در پایان روز ظاهر شود. بنابراین، علل اصلی این نوع سردرد عبارتند از: خواب ناکافی، بی خوابی، تغییرات هورمونی، موقعیت های استرس زا و افسردگی.


۲. درد پس سری


این نوع سر درد زمانی رخ می دهد که فشاری در قاعده جمجمه ایجاد شود. فرد مبتلا در قسمت بالای گردن نیز درد احساس می کند و در برخی موارد حتی این درد به فک نیز سرایت می کند.


۳.سردرد خوشه ای


این یک نوع سردرد است که در آن درد در یک طرف سر ایجاد می شود و تا زمانی که نیمه دیگر سر را تحت تاثیر قرار ندهد ادامه می یابد. این درد پس از آزاد شدن ناگهانی هیستامین یا سروتونین در بدن ناشی از مصرف بیش از حد الکل،مصرف بیش از حد برخی از دارو و همراه با خستگی بیش از حد در حین فعالیت بدنی ایجاد می شود.


۴.سردرد عروقی


علائم مرتبط با سردرد عروقی باید به دقت دنبال شود تا از عوارض بعدی جلوگیری شود.


در بیشتر موارد دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال، مهم است که از سیگنال های دیگری که ممکن است با مشکلات عروق مغزی مرتبط باشد آگاه باشید:


دردی که به مرور زمان افزایش پیدا کند

مشکل در انجام برخی حرکات یا گفتار برخی کلمات

دردی مه بیش از سه روز طول بکشد

گرفتگی عضلات

تب، حالت تهوع، استفراغ و غش کردن


در صورت داشتن هر یک از شرایط فوق به خصوص اگر مشکلات عروقی دارید حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و لازم است اهمیت انجام اقدامات احتیاطی را به خاطر بسپارید.


۵.گردن درد


یکی دیگر از علل سردرد های مکرر ، گردن درد است که در معاینات بالینی مشاهده نمی شود. این امر می تواند ناشی از تصادفات جزئی یا وضعیت نامناسب بدن باشد. این وضعیت با آسیب عضلانی در گردن و ضعیف شدن ثبات ستون فقرات مشخص می شود. همچنین می تواند باعث اسپاسم در گردن شود که همین امر باعث درد در نواحی خاصی از سر میشود.

نوشیدن قهوه از چه بیماری هایی جلوگیری می کند؟ مطلب مرتبط نوشیدن قهوه از چه بیماری هایی جلوگیری می کند؟


نکاتی برای کاهش سر درد


تغییر عادات می تواند به تسکین سردرد شما کمک کند. برای مثال، پیروی از یک رژیم غذایی سالم که شامل میوه ها و سبزیجات است می تواند به کاهش سردرد کمک کند.


همچنین تأمین مایعات مورد نیاز بدن عامل دیگری است که باید در نظر بگیرید. روزی دو لیتر آب بنوشید تا بدنتان سالم بماند. همچنین از مصرف بی رویه محصولات حاوی کافئین و الکل خودداری کنید.


اغلب ورزش کنید. ورزش کردن به شما کمک می کند سردرد و همچنین استرس و تنشی که تجربه می کنید را کاهش دهید.


شب های زود بخوابید و از شب نشینی های طولانی و شب زنده داری کردن خودداری کنید. استراحت مناسب و خواب کافی پتانسیل و انرژی شما در طول روز را تضمین می کند .


همچنین به از بین بردن ناراحتی مرتبط با سردرد کمک می کند. اگر سردردهای مکرر، درد اطراف چشم، درد در فک یا قسمت پایین جمجمه خود را تجربه می کنید، با یک متخصص مشورت کنید. یک متخصص تنها فردی است که می تواند هر وضعیتی را که ممکن است جدی باشد تشخیص دهد.


چگونه سردرد را بدون دارو درمان کنیم؟


استرس، تعهدات، کمبود خواب و گرفتگی عضلات؛ به عنوان محرک اصلی سردرد که ده ها نفر هر روز از آن رنج می برند ذکر شده است.کافیت از موارد ذکر شده دوری کنید.


ارم بلاگ

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


آفر تخصصی تور آفر تخصصی تور مشاهده