رژیم مدیترانه ای

» رژیم مدیترانه ای

رژیم مدیترانه ای چیست؟


رژیم مدیترانه ای مبتنی بر عادت های غذایی سنتی از دهه 1960 افراد از کشورهایی است که دریای مدیترانه مانند یونان ، ایتالیا و اسپانیا را احاطه کرده اند و مصرف غذاهای تازه ، فصلی و محلی را ترغیب می کند در رژیم مدیترانه ای یک رژیم غذایی مشخص تجویز نشده ، بلکه یک الگوی کلی غذا خوردن مبتنی بر مواد غذایی است که با تفاوت های محلی و فرهنگی در سرتاسر منطقه مدیترانه مشخص شده است.


این رژیم شامل چه مواد غذایی میشود؟


رژیم غذایی معمولاً با مصرف زیاد غذاهای گیاهی (به عنوان مثال میوه و سبزیجات تازه ، آجیل و غلات) و روغن زیتون ، مصرف متوسط ​​ماهی و مرغ و مصرف کم محصولات لبنی (عمدتا ماست و پنیر) مشخص می شود. ، گوشت قرمز و فرآوری شده و شیرینی ها، شراب به طور معمول در حد اعتدال و به طور معمول با وعده غذایی مصرف می شود. توجه جدی بر جنبه های اجتماعی و فرهنگی مانند وعده های غذایی عمومی ، استراحت بعد از غذا و فعالیت بدنی منظم صورت می گیرد. امروزه این رژیم دیگر رایج نیست. 30-50 سال پیش به طور گسترده دنبال میشد ، زیرا رژیم های غذایی افرادی که در این مناطق زندگی می کنند بیشتر غربی شده است.


علم چه می گوید؟


به دور از یک رژیم غذایی اعتیاد آور به مواد غذایی ، مزایای سلامتی مرتبط با رژیم مدیترانه توسط شواهد علمی پشتیبانی می شوند. رژیم غذایی مدیترانه ای با مرگ و میر ناشی از علل و عوارض پایین (بروز بیماری) همراه است و با فواید بیشماری برای سلامتی از جمله خطر پایین تر ابتلا به سرطان ، بیماری شناختی و بیماری های قلبی و عروقی و همچنین سندرم متابولیک ، چاقی و دیابت نوع 2 در ارتباط است.


یک نشریه اخیر از سازمان بهداشت جهانی (WHO) رژیم مدیترانه ای را به عنوان یک استراتژی مؤثر در رژیم غذایی برای پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر (NCDs) معرفی کرد ، که در حال حاضر عامل اصلی مرگ زودرس در سطح جهان (زیر 65 سال) است. شواهد موجود به شدت نشان می دهد که الگوهای غذایی مدیترانه ای برای پیشگیری و کنترل NCD های مرتبط با رژیم مفید است. همچنین به دلیل انعطاف پذیری و دسترسی به غذاهای مشخص یکی از ساده ترین الگوهای رژیم غذایی در نظر گرفته می شود که طولانی مدت است. برای افرادی که درآمد بالاتری دارند ، احتمالاً به دلیل دسترسی بهتر و دانش بیشتر در مورد غذاهای سالم قوی تر است. با وجود این ، بسیاری از افراد می توانند رژیم مدیترانه ای را یک استراتژی مؤثر برای کمک به مدیریت وزن و بهبود سلامتی بدانند.


ترجمه از مهناز خلج زاده مجله ارم بلاگ

منبع ترجمه سایت : eufic.org

آخرین مطالب این وبلاگBuy Website Traffic Cheap
Buy website Traffic
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Real Traffic  ساخت وبلاگ رایگان